O mnie

Urodziłem się 6.XII. - to dzień w którym grzeczne dzieci są obdarowywane prezentami. Ja natomiast dostałem prezent, który wykorzystuję po dziś dzień... talent.

Przygoda, na całego, zaczęła się w roku 1994. Wtedy namalowałem samodzielnie obraz olejny na płótnie, przedstawiał kopię pracy Władysława Ślewińskiego, rodaka z pobliskich Pilaszkowic. Talent swój rozwijam po dziś dzień i poznaję wciąż nowe techniki. Zaowocowało to wieloma wyróżnieniami oraz nagrodami, m.in. w 2001 roku za obraz olejny pt. "WIDOK NA ZAMEK 1920" i w 2003 roku za obraz pt. "ULICA SZAMBELAŃSKA". Zbiór moich prac można było oglądać na wielu wystawach indywidualnych oraz zbiorowych, m.in. w Domu Żołnierza w Lublinie, restauracji "U Elizy" w Piaskach, skąd pochodzę. W swoich pracach wykorzystuję różne techniki, takie jak: olej na płótnie-płycie, pastel suchy-tłusty, ołówek, gwasz, malarstwo na szkle oraz porcelanie. Od roku 2011 posługuję się nowa techniką jaką jest aerograf, bardzo lubianą i często wykonywaną przeze mnie.

      Zapraszam wszystkich do obejrzenia moich prac na stronie. Miałbym ogromną satysfakcję i przyjemność gdyby moje "dzieła" gościły w Państwa domach. Dziękuję.

Autor ANDRZEJ CHARYTANOWICZ